Deprecated: Creation of dynamic property Pages::$mData is deprecated in /home/etrum/ftp/gcbp/core/pages.php on line 269
Gorzowskie Centrum Budownictwa Pasywnego GCBP.PL - Gorzowskie Centrum Budownictwa Pasywnego

Deprecated: Creation of dynamic property Pages::$aMenuParams is deprecated in /home/etrum/ftp/gcbp/core/pages.php on line 187

O nas

Gorzowskie Centrum Budownictwa Pasywnego powstało dzięki zaangażowaniu osób dla których „zielonej energia”, ekologia oraz budownictwo energooszczędne jest nie tylko pracą ale także pasją.

GCBP powstało w 2015 roku na mocy porozumienia gorzowskiej firmy zajmującej się sprzedażą i montażem systemów rekuperacji oraz pomp ciepła – firmy ADW Wioldar oraz osób bezpośrednio powiązanych z budownictwem pasywnym i alternatywnym i źródłami energii. Naszym celem jest promowanie i popularyzowanie idei budownictwa energooszczędnego, pasywnego i zeroenergetycznego oraz przekazywanie wiedzy o tego rodzaju budownictwie oraz oodnawialnych źródłach energii (OZE).

Misją GCBP jest rozpowszechnianie budownictwa energooszczędnego w Polsce poprzez dynamiczne działanie i stymulowanie odpowiedniego tempa przemian w budownictwie.

GCBP to projektowanie, budowanie i zarządzanie budynkami energooszczędnymi.

Zasadniczym celem działania GCBP jest prowadzenie działalności wdrożeniowej, rozwojowej, dydaktycznej, szkoleniowej i usługowej - dotyczącej szeroko rozumianego budownictwa pasywnego (w tym energooszczędnego). Funkcjonowanie Gorzowskie Centrum Budownictwa Pasywnego jest skierowane głównie do inwestorów prywatnych . przedsiębiorców, producentów materiałów budowlanych, szkół i uczelni, pracowników naukowych, architektów, konstruktorów, instalatorów, deweloperów. GCBP oferuje przeprowadzanie szkoleń, konferencji, seminariów, doradztw, ekspertyz, audytów energetycznych budynków, projektów budynków energooszczędnych, pasywnych oraz zeroenergetycznych.

Gorzowskie Centrum Budownictwa Pasywnego jest inicjatorem budowy pierwszego w woj. lubuskim w pełni autonomicznego budynku GREEN HOUSE, który w przyszłości ma posłużyć za wzór budownictwa energooszczędnego i pasywnego.

Script logo